Otrzymałeś zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy wypadku? Chcesz odnieść się do decyzji ubezpieczyciela, aby dostać więcej potrzebnych na naprawę pojazdu środków? Poznaj mechanizmy, jakie stosuje towarzystwo ubezpieczeniowe, aby zaniżyć wysokość odszkodowania OC. Okazuje się, że proces ubiegania się o dopłatę nie jest skomplikowany. Nasi eksperci pomogą Ci dopełnić wszelkich formalności, aby podważyć decyzję ubezpieczyciela. Pamiętaj, że dopłata do odszkodowania OC, które zostało zaniżone, przysługuje Ci nawet w ciągu 3 lat od wydania decyzji towarzystwa ubezpieczeniowego. Dowiedz się więcej już teraz i uzyskaj pieniądze na naprawę pojazdu.
Jak często ubezpieczyciele zaniżają odszkodowanie z OC sprawcy?
Czy wiesz, że nawet 90% odszkodowań OC jest zaniżanych? Niejedno towarzystwo ubezpieczeniowe stosuje praktyki, zgodnie z którymi poszkodowanym wypłacane jest mniejsze odszkodowanie, aniżeli to należne. Jeżeli Tobie również ubezpieczyciel wypłacił zbyt mało środków, które są niezbędne do naprawy pojazdu, zgłoś się do nas. Niezależni rzeczoznawcy i specjaliści do spraw odszkodowań jeszcze raz dokonają analizy szkody OC i złożą stosowne odwołanie od decyzji ubezpieczyciela. Zaniżone odszkodowanie OC to dzisiaj standard, natomiast o wysokość odszkodowania można walczyć. Co więcej, aby przywrócić pojazd do stanu sprzed szkody po przyznaniu dopłaty do świadczenia odszkodowawczego, nie musisz spełniać skomplikowanych formalności. Nasi specjaliści zrobią to za Ciebie!
Dopłata do zaniżonego odszkodowania – na czym polega?
Odszkodowanie z OC sprawcy ma pokryć wszystkie koszty i straty, jakie poniósł poszkodowany. Jeżeli ubezpieczyciel zaniżył wysokość takiego świadczenia, a odszkodowanie nie jest wystarczające, aby nabyć części oryginalne i przeprowadzić profesjonalną naprawę pojazdu, trzeba ubiegać się o należną dopłatę. Jeśli rzeczoznawca uznał szkodę całkowitą pojazdu, odszkodowanie powinno pokryć całą wartość samochodu.
Sama dopłata do odszkodowania OC jest efektem sprzeciwu na propozycję ubezpieczyciela. Bardzo często osoby poszkodowane zgadzają się z wydaną przez towarzystwa ubezpieczeniowe decyzją, nie mając pojęcia, jak bardzo odszkodowanie zostało zaniżone. Na szczęście o konkretną wysokość dopłaty poszkodowany może starać się aż do 3 lat od wydania pierwszej decyzji, jaką w związku z odszkodowaniem wydał ubezpieczyciel.
Kto może starać się o dopłatę do odszkodowania z OC od towarzystwa ubezpieczeniowego?
Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela, której efektem jest zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy, przysługuje zawsze w przypadku, w którym:
- odszkodowanie z polisy OC sprawcy ma za małą wartość,
- nie minęły jeszcze 3 lata od wydania decyzji ubezpieczyciela w sprawie wysokości odszkodowania OC,
- do wydania decyzji ubezpieczyciela o wysokości odszkodowania posłużył kosztorys naprawy samochodu,
- po przyznaniu odszkodowania w kosztorysie naprawy pojazdu zostały zauważone rażące błędy,
- nie doszło do podpisania ugody z ubezpieczycielem,
- poszkodowany nie zgadza się z decyzją, jaką w sprawie wysokości odszkodowania wydało towarzystwo ubezpieczeniowe,
- została uznana szkoda częściowa lub szkoda całkowita.
Co zrobić, jeśli wypłacone odszkodowanie zostało zaniżone? Jak starać się o dopłatę?
Towarzystwa ubezpieczeniowe bardzo często korzystają na niewiedzy osób poszkodowanych. Właśnie dlatego najlepszą opcją jest skorzystanie z usług ekspertów. Co ciekawe, w większości przypadków wcale nie trzeba wkraczać na drogę sądową, aby toczyć batalię o dopłatę do odszkodowania. Pomoc rzecznika finansowego i bezpłatna weryfikacja kosztorysu szkody pozwala uzyskać dodatkowe środki bez zbędnych formalności i na zasadzie ugody. Z zaniżonym odszkodowaniem nie trzeba walczyć, z reguły wystarczy złożyć odwołanie, w którym zostaną wskazane błędy przy ocenie szkody. Uzyskanie dopłaty może być naprawdę proste, jeśli tylko skorzystasz ze wsparcia fachowców.
Dopłaty do odszkodowań OC — odwołanie od decyzji ubezpieczyciela
Odwołanie od decyzji o wysokości odszkodowania z OC sprawcy jest najkrótszą i najskuteczniejszą drogą, aby dopłata do odszkodowania została przyznana, a zakład ubezpieczeń wypłacił dodatkowe środki, adekwatne do rozmiaru szkody. Weź pod uwagę, że dopłata do odszkodowania OC, które zostało zaniżone, uchroni Cię przed wydatkami z własnej kieszeni i pozwoli wdrożyć profesjonalny proces likwidacji szkody. Aby jednak dopłata do odszkodowania została przyznana, odwołanie musi wskazywać konkretne błędy, które nie są do podważenia. Podejmując współpracę z niezależnymi specjalistami, zyskujesz gwarancję, że kwota odszkodowania będzie na pewno właściwa.
Dopłata do zaniżonego odszkodowania OC — jakie dokumenty są potrzebne?
Aby móc skorzystać z dodatkowego odszkodowania z OC sprawcy, wystarczy, że skontaktujesz się z naszym doradcą. Wyślij kosztorys naprawy pojazdu, który posłużył do wydania decyzji przez ubezpieczyciela i decyzję towarzystwa ubezpieczeniowego. Te dokumenty wystarczą, aby móc stwierdzić, czy poszkodowanemu należy się wyższe odszkodowanie. Po dokładnej analizie nasz ekspert przedstawi Ci możliwą ofertę dopłaty, a po Twojej akceptacji wdroży proces dopłaty. W pierwszym etapie wystarczy złożenie odwołania. Jeśli zakład ubezpieczeń nie odniesie się do niego pozytywnie, pozostaje skierowanie sprawy do sądu.
Z jakiego powodu firma ubezpieczeniowa zaniżyła odszkodowanie?
Odszkodowanie z OC sprawcy zostaje zaniżone najczęściej na podstawie kosztorysu naprawy pojazdu. Ten dokument tworzony jest przez rzeczoznawcę, który zostaje powołany z ramienia towarzystwa ubezpieczeniowego. Właśnie dlatego każdy poszkodowany powinien poddać kosztorys naprawy samochodu solidnej weryfikacji. Tylko niezależny ekspert jest w stanie ocenić realny rozmiar szkody. Aż w 90% przypadków można mówić o błędach w kosztorysie, które przyczyniają się do wydania decyzji towarzystwa ubezpieczeniowego o zaniżonym odszkodowaniu. Skorzystaj z usług profesjonalnego rzecznika finansowego, aby otrzymać dopłatę potrzebną na naprawę auta.
Kosztorys naprawy pojazdu – gdzie występują zaniżenia wypłaty odszkodowania?
Wypłata odszkodowania z OC sprawcy wypadku najczęściej następuje po oszacowaniu kosztorysu. Ten dokument sporządzany jest z reguły przez rzeczoznawcę, którego powołuje towarzystwo ubezpieczeniowe. Niestety, w praktyce kosztorysy są bardzo często zaniżane i właśnie dlatego poszkodowani otrzymują niskie odszkodowanie, które nie zawsze pokrywa stratę. Pamiętaj jednak, że nie jesteś zależny od decyzji ubezpieczyciela i możesz walczyć o dopłatę do zaniżonego odszkodowania. Weryfikując kosztorys naprawy pojazdu, szczególną uwagę zwróć na aspekty dotyczące konkretnych elementów powstałej szkody OC, ceny niezbędnych do naprawy pojazdu części czy koszty robocizny. Zaniżone odszkodowanie OC może wynikać z różnych czynników.
Dopłata do odszkodowania OC możliwa jest, stosując polubowne metody dochodzenia dopłaty. Sprawdź, jakie błędy w kosztorysie lub celowe działanie wywołuje zaniżone odszkodowanie z OC. Na te aspekty zwróć szczególną uwagę:
- Brak ujęcia wszystkich elementów szkody. Już w dniu wystąpienia szkody rzeczoznawca powinien podjąć się analizy uszkodzonego pojazdu i określić jego szkodę częściową lub wydać decyzję o szkodzie całkowitej.
- Zaniżenie odszkodowania ze względu na wiek auta. Dla zakładu ubezpieczeń nierzadko znaczenie ma rok produkcji auta i stan utrzymania pojazdu przed wystąpieniem szkody. Okazuje się, że nierzadko do określenia wysokości odszkodowania rzeczoznawca pod uwagę bierze stosowane części zamienne w samochodzie, a nie części oryginalne. Tak naprawdę do podpisania umowy z ubezpieczycielem w ramach należnego odszkodowania nie powinno mieć to żadnego znaczenia.
- Ceny części i koszty robocizny. Rzeczoznawcy bardzo często uwzględniają zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy, patrząc na zbyt niskie koszty naprawy auta, w tym ceny części i koszty robocizny. Pod uwagę należy brać średnie wydatki, uwzględniając nie tylko rozmiar szkody, ale też typ pojazdu czy lokalizację w danym regionie Polski, w którym naprawa będzie realizowana.
- Nieuprawnione orzekanie szkody całkowitej jako sposób na zaniżenie odszkodowania OC. W celu określenia wysokości odszkodowania należy wydać decyzję o szkodzie częściowej lub całkowitej. Zdarza się, że ubezpieczyciel wskazuje szkodę całkowitą, aby zaniżyć odszkodowanie z OC sprawcy. W przypadku naprawy pojazdu wydatek jest znacznie większy.
Otrzymałeś zaniżone odszkodowanie? Skorzystaj z dopłat do odszkodowania od towarzystwa ubezpieczeniowego
Bezpłatna weryfikacja, indywidualna analiza każdego przypadku, minimum formalności i kompleksowe usługi w zakresie uzyskiwania dopłat do odszkodowań z OC sprawcy. Właśnie na to możesz liczyć, powierzając sprawę z nieuczciwym ubezpieczycielem renomowanej kancelarii odszkodowawczej. Przykładowe dopłaty sięgają kwoty kilku, kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, przyznasz, że zaniżone odszkodowania mogą przyczyniać się do ogromnych strat finansowych? Zadbaj o stan swojego portfela!