Dekabrystów 41B, 42-200 Częstochowa
+48 34 341 00 85
sekretariat@liftinvestment.pl
poniedziałek: 08:30 – 18:00
wtorek: 08:30 – 16:30
środa: 08:30 – 16:30
czwartek: 08:30 – 16:30
piątek: 08:30 – 15:30
sobota: ZAMKNIĘTE
niedziela: ZAMKNIĘTE

Formularz

Kontaktowy

Masz pytanie? Chcesz się znami skontaktować?

Wyślij swoje dane poprzez formularz, a nasz pracownik się z Tobą skontaktuje.

wyrażam zgodę na kontakt telefoniczny lub mailowy celem przedstawienia oferty handlowej oraz oświadczam, że zapoznałam/em się z Polityką prywatności

Bezpłatna analiza Twojej sprawy w 24 godziny!

Upadłość konsumencka – pomoc zadłużonym i dłużnikowi

Wpadłeś w spiralę zadłużenia? Wierzyciele nękają Cię telefonami? Masz już dość i chcesz uwolnić się od długów?Upadłość konsumencka jest dla Ciebie – pomoże Ci wyjść ze sporych kłopotów finansowych.

Co to jest upadłość konsumencka?

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej ma za zadanie częściowo lub całkowicie umorzyć Twoje długi. Na taki krok zdecydować się może osoba fizyczna nieprowadząca działalności gospodarczej. Jest to proces wymagający czasu (maksymalnie do 5 lat od złożenia wniosku), poprzedzony sporządzeniem listy wierzycieli, sprzedażą pozostałego majątku oraz spłatą zobowiązań w ramach planu spłaty wierzycieli. Pamiętaj – każdy proces jest inny w zależności od stopnia skomplikowania, ilości wierzycieli czy miejsca postępowania.

Cały proces upadłości konsumenckiej dla osoby nieobeznanej z prawem może wydać się mocno skomplikowany. Nasza firma posiada wewnętrzną kancelarię prawną, dzięki czemu jesteśmy w stanie przeprowadzić cały proces sprawnie, profesjonalnie, z jak największą korzyścią dla klienta. Na bieżąco konsultując każdy kolejny krok i jego możliwe rozstrzygnięcia, działamy wspólnie, by rozwiązać nurtujący Cię problem. Oferujemy pomoc w zakresie kompletowania potrzebnej dokumentacji, złożenia wniosku czy reprezentowania naszych klientów podczas rozpraw w sądzie. Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie.

Postępowanie upadłościowe jest z kolei szansą na uzyskanie oddłużenia.

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej, jak to w życiu, bywa ma swoje plusy i minusy. Jeżeli dłużnik posiada majątek a jego wartość jest niższa niż długi – utraci go. Warto jednak doszukać się w tym pozytywnej strony. Może być to jedyny sposób, by wydostać się z niekończącej się spirali zadłużenia i uwolnić od monitów i telefonów od wierzycieli. W innym przypadku dłużnika czeka postępowanie komornicze, które wiąże się z dodatkowymi kosztami, a komornik sądowy będzie zawszę dążył, by odzyskać jak najwięcej dla zleceniodawcy. Proces ten będzie trwał, aż nie odzyska wszystkich możliwych pieniędzy.

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej nie jest drogim procesem. Złożenie wniosku to koszt 30zł. Kolejnie koszty zastępczo pokrywa Skarb Państwa. Warto więc zlecić to odpowiedniej kancelarii, by jak najszybciej pozbyć się problemu i odzyskać spokój.

Upadłość konsumencka – krok po kroku

Cały proces upadłości konsumenckiej możemy podzielić na trzy etapy. W procesie nie ma żadnych terminów ustawowych, ale całe postępowanie upadłościowe może trwać maksymalnie 5 lat od złożenia wniosku. Pamiętaj – każdy proces jest inny w zależności od stopnia skomplikowania, ilości wierzycieli czy miejsca postępowania.

Etap 1 | czas trwania ok. 4 miesiące

  1. Przygotowanie wniosku o ogłoszenie upadłości – jest to czas, w którym w konsultacji z naszymi prawnikami musisz przygotować wszystkie potrzebne dane oraz dokumenty (ok. 30 dni)
  2. Złożenie wniosku do sądu w celu ogłoszenia upadłości – zadłużony otrzymuje w ciągu 2-3 tygodni termin rozpatrzenia wniosku.
  3. Sąd wydaje postanowienie o ogłoszeniu upadłości (ok. 2-3 miesięcy)

Etap 2 | czas trwania do 1,5 roku

  1. Rozpoczyna się właściwe postępowanie upadłościowe. W tym czasie syndyk weryfikuje listę wierzycieli, sprzedaje majątek.
  2. Sąd ocenia realne możliwości spłaty zadłużenia i wydaje drugie orzeczenie z planem spłat wierzycieli.

Etap 3 | czas trwania od 12 do 36 miesięcy

  1. Plan spłat zakłada, że w okresie od 12 do 36 miesięcy upadły będzie spłacał ustaloną kwotę na poczet swoich zobowiązań. Cały plan określa sąd biorąc pod uwagę dochód upadłego bez względu na wysokość zobowiązań.
  2. Po zrealizowaniu całego planu spłat, upadły składa sprawozdanie.
  3. Zakończenie postępowania – sąd spotyka się po raz kolejny i orzeka o całkowitym oddłużeniu – co oznacza, że wszystkie pozostałe długi zostają umorzone.

Upadłość konsumencka — wielki krok w odbudowanie swoich finansów

Jeśli wiesz już, co to jest upadłość konsumencka i jak ją przeprowadzić, zgłoś się do naszych ekspertów, którzy oferują pomoc zadłużonym. Nie pozwól, aby Twoja sytuacja finansowa miała negatywny wpływ na Twoje codzienne funkcjonowania. Zacznij od początku budować swoją płynność finansową, aby wreszcie móc cieszyć się wolnymi środkami. Musisz wiedzieć, że w Polsce jest kilka milionów dłużników. Sprawdź, czy wszyscy mogą ogłosić upadłość konsumencką. Wystarczy, że skontaktujesz się z naszym doradcą, który dokona szczegółowej analizy Twojej sytuacji, a następnie będzie Cię wspierał na każdym etapie, od skompletowania niezbędnych dokumentów, aż do ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Presja finansowa przestanie już mieć znaczenie, a Ty będziesz mógł swobodnie zarządzać własnymi środkami. 

Dla kogo upadłość konsumencka jest dobrym rozwiązaniem?

Nasza pomoc dłużnikowi nie zawsze wiąże się z dążeniem do ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Są także inne możliwości. Specjaliści po weryfikacji Twojego indywidualnego przypadku zaproponują Ci najlepsze rozwiązanie, abyś już niedługo uwolnił się od długów. Być może upadłość konsumencka nie będzie konieczna, zawsze warto podjąć negocjacje z wierzycielami i rozpocząć spłatę przeterminowanych należności. Pamiętaj, że drugiej stronie zależy na odzyskaniu swoich środków, dlatego kompromis jest tutaj kluczem do sukcesu. 

Kiedy upadłość konsumencka sprawdza się najlepiej? Takie rozwiązanie dedykowane jest niewypłacalnym dłużnikom, którzy nie są w stanie regulować zobowiązań od co najmniej trzech miesięcy i nie mają perspektywy na poprawę swojej sytuacji finansowej w najbliższym czasie. Zawsze jednak warto podjąć próby, aby wyjść z długów i móc cieszyć się finansową wolnością. Nasi eksperci podpowiedzą Ci jak to zrobić, a zwiększenie generowanych dochodów, aby móc zaspokajać życiowe potrzeby jest tylko jedną z możliwych opcji. 

Co daje upadłość konsumencka?

Jeśli Twoje długi nie są możliwe do spłaty, upadłość konsumencka może okazać się najlepszym wyjściem z tej patowej sytuacji. Cały proces sądowy, w którym przebiegu pomagają nasi specjaliści, dąży do oddłużenia. Zamiast tonąć w długach, możliwa jest poprawa sytuacji finansowej. 

Pamiętaj jednak, że sama upadłość konsumencka nie oznacza umorzenia zadłużenia, za to jego spłata jest realizowana na dogodnych warunkach z udziałem syndyka. Pomożemy Ci nie tylko uzyskać tytuł upadłości konsumenckiej, ale również zaplanować dogodną spłatę przeterminowanych należności z jak największą korzyścią dla Ciebie i Twoich finansów. Plan spłaty wierzycieli ma przecież znaczenie dla utrzymania płynności finansowej i odbudowania stabilnej sytuacji własnego portfela. Nie pozwól, aby zadłużenie wywołało Twoją finansową klęskę. Jesteśmy właśnie po to, aby wesprzeć Cię w ramach regulowania zaległych płatności. Skorzystaj z naszej pomocy i ciesz się wolnymi środkami, które przeznaczysz na dowolny cel, zamiast generować kolejne długi.

Potrzebujesz Pomocy? Potrzebujesz nas!

Scroll to Top