Dekabrystów 41B, 42-200 Częstochowa
+48 34 341 00 85
sekretariat@liftinvestment.pl
poniedziałek: 08:30 – 18:00
wtorek: 08:30 – 16:30
środa: 08:30 – 16:30
czwartek: 08:30 – 16:30
piątek: 08:30 – 15:30
sobota: ZAMKNIĘTE
niedziela: ZAMKNIĘTE

Formularz

Kontaktowy

Masz pytanie? Chcesz się znami skontaktować?

Wyślij swoje dane poprzez formularz, a nasz pracownik się z Tobą skontaktuje.

wyrażam zgodę na kontakt telefoniczny lub mailowy celem przedstawienia oferty handlowej oraz oświadczam, że zapoznałam/em się z Polityką prywatności

Bezpłatna analiza Twojej sprawy w 24 godziny!

Sankcja kredytu darmowego — coraz więcej pozwów przeciwko bankom. Sprawdź czy możesz otrzymać zwrot?

Eksperci rynku finansowego prognozują, że pozwy przeciwko bankom złoży mniej więcej 30% kredytobiorców, powołując się na tzw. sankcję kredytu bankowego. Sprawdź, jakich nadużyć dopuściły się instytucje bankowe, kiedy można toczyć batalię sądową, kwestionując umowy kredytowe i co może zyskać kredytobiorca. 

Błędy w umowie kredytowej? Walcz o darmowy kredyt

Czy wiesz, że w ostatnich kilku latach Rzecznik Finansowy interweniował w sprawie błędów w umowach kredytowych prawie 500 razy? O darmowy kredyt walczą przede wszystkim klienci banków, którzy znaleźli błędne, niezgodne z prawem zapisy w umowie. Jaki błąd kwestionowany jest najczęściej? Z reguły dotyczy źle wyliczonej wartości całkowitej zobowiązania kredytowego, którą banki nieprawidłowo powiększały o prowizje czy koszty ubezpieczenia, a od całości naliczały odsetki. 

Błędów w umowach o kredyty konsumenckie jest jeszcze więcej. Nieprawidłowości mogą dotyczyć zapisów w zakresie warunków odstąpienia od umowy kredytowej, nadpłacania zobowiązania kredytowego, wcześniejszej spłaty kredytu czy narzucanego oprocentowania. 

Co daje sankcja kredytu darmowego?

Jeśli zaciągnąłeś kredyt konsumencki, skontaktuj się z naszymi specjalistami celem analizy podpisanej umowy z bankiem. Bezpłatna weryfikacja pozwoli wyeliminować albo znaleźć błędne zapisy. W tej drugiej sytuacji każdy kredytobiorca może wnioskować o sankcję kredytu darmowego. Co daje tego rodzaju wzmocnienie i ochrona praw konsumentów, którzy skorzystali z oferty instytucji bankowej?

Jeśli w umowie kredytowej znaleziono błędne zapisy, które są niezgodne z przepisami polskiego prawa i wiążą się z niekorzystnymi dla kredytobiorcy warunkami współpracy, zastosowanie ma sankcja kredytu darmowego. Zgodnie z nią:

  • konsument zwraca do banku sam kapitał, 
  • konsument nie zwraca naliczanych odsetek, ani innych kosztów, jak prowizje czy opłaty za ubezpieczenie. 

Jak skorzystać z sankcji darmowego kredytu?

Kiedy nasi eksperci dokonają analizy umowy kredytowej, którą podpisałeś z bankiem, kolejnym krokiem jest złożenie do instytucji bankowej oświadczenia o skorzystaniu z sankcji kredytu darmowego. Co ważne, dzisiaj większość banków zgadza się z roszczeniem klienta i dąży do korzystnej ugody. Jeśli jednak instytucja bankowa wyraża sprzeciw, możliwą drogą dochodzenia swoich praw jest ta sądowa. 

Zachęcamy do kontaktu w celu bezpłatnej analizy umowy kredytowej nie tylko kredytobiorców, którzy aktualnie spłacają zobowiązanie. Do skorzystania z sankcji darmowego kredytu uprawnieni są również klienci banku, którzy już spłacili dany kredyt. Możliwość skorzystania z sankcji darmowego kredytu wygasa po upływie roku od dnia wykonania umowy o kredyt konsumencki. 

Warto podkreślić, że nawet 80-90% umów o kredyt bankowy może kwalifikować się do skorzystania z sankcji darmowego kredytu. Szanse na odzyskanie nadpłaconych już bezprawnie środków są więc ogromne, tym bardziej że większość umów kredytowych zawiera nie tylko jeden błędny zapis, ale co najmniej kilka.

Sprawdź czy masz szansę na odzyskanie nadpłaconych bezprawnie środków – nasi eksperci przeprowadzą dla Ciebie bezpłatną analizę. Zapraszamy do kontaktu!

Potrzebujesz Pomocy? Potrzebujesz nas!

Zalety skorzystania z usług kancelarii specjalizującej się w uzyskiwaniu dopłat do odszkodowań
Jak uzyskać dopłaty do odszkodowań: Kluczowe kroki i procedury
Sankcja kredytu darmowego — coraz więcej pozwów przeciwko bankom. Sprawdź czy możesz otrzymać zwrot?
Zaniżone odszkodowanie z OC — co zrobić?
Scroll to Top