Dekabrystów 41B, 42-200 Częstochowa
+48 34 341 00 85
sekretariat@liftinvestment.pl
poniedziałek: 08:30 – 18:00
wtorek: 08:30 – 16:30
środa: 08:30 – 16:30
czwartek: 08:30 – 16:30
piątek: 08:30 – 15:30
sobota: ZAMKNIĘTE
niedziela: ZAMKNIĘTE

Formularz

Kontaktowy

Masz pytanie? Chcesz się znami skontaktować?

Wyślij swoje dane poprzez formularz, a nasz pracownik się z Tobą skontaktuje.

wyrażam zgodę na kontakt telefoniczny lub mailowy celem przedstawienia oferty handlowej oraz oświadczam, że zapoznałam/em się z Polityką prywatności

Bezpłatna analiza Twojej sprawy w 24 godziny!

Odszkodowanie za wypadek w pracy

Jeżeli byłeś lub jesteś pracownikiem i uległeś wypadkowi w pracy nie z własnej winy, pomożemy dochodzić odszkodowania i zadośćuczynienia za ból i cierpienie powstałe wskutek wypadku w pracy. Sprawdź jakie należy Ci się odszkodowanie za wypadek w pracy.

Odszkodowanie za wypadek przy pracy uważa się zdarzenie nagłe i wywołane przyczyną zewnętrzną, które powoduje trwałe kalectwo, chorobę lub śmierć pracownika i nastąpiło w związku z wykonywaną pracą. Podstawę prawną dla wystąpienia z powództwem stanowią zarówno przepisy kodeksu cywilnego jak i kodeksu pracy.

Już sam wypadek w pracy jest czymś niezwykle uciążliwym, ale kolejne trudności pojawiają się na drodze do uzyskania należnego odszkodowania za poniesione krzywdy i szkody. Niestety firmy ubezpieczeniowe dokładają wszelkich starań, aby wypłacić poszkodowanemu jak najniższą kwotę. Można oczywiście się odwołać, ale wymaga to zgromadzenia przeróżnych dokumentów, wiąże się z wieloma formalności i jest długotrwałym procesem, pełnym stresu i nerwów. Warto w takiej sytuacji zaufać profesjonalistom, którzy pomogą w uzyskaniu adekwatnego odszkodowania za wypadek w pracy.Odszkodowanie za wypadek w pracy – możesz uzyskać wyższą kwotę. Do naszej firmy zgłasza się o pomoc wiele osób, które mają problem z uzyskaniem niezależnej im kwoty odszkodowania za wypadek w pracy, które jest bardzo często zaniżone. Okazuje się, że w ponad 90% przypadków kosztorysy opracowane przez firmy ubezpieczeniowe są zaniżone. Każdy poszkodowany powinien wiedzieć, że ma prawo do odwołania się od decyzji zakładu ubezpieczeń, co można zrobić w przeciągu trzech lat lub nawet dłużej w niektórych przypadkach. Warto jednak zająć się tym jak najszybciej. Tym bardziej że firma ubezpieczeniowa ma wiele dni na rozpatrzenie odwołania. Im sprawa zostaje później zgłoszona, tym cała procedura staje się bardziej czasochłonna i trudniejsza. W takich sytuacjach warto skorzystać z pomocy profesjonalistów specjalizujących się w odzyskiwaniu odszkodowania za wypadek w pracy. Nasza firma pomoże na każdym etapie sprawy, od momentu złożenia wniosku do wypłacenia należnej kwoty zadośćuczynienia. Należy pamiętać o tym, że odwołanie musi zostać napisane profesjonalnie i zawierać wszystkie niezbędne dokumenty. Tylko wtedy są szanse na to, że zostanie zaakceptowane przez firmę ubezpieczeniową.

Wiedza i doświadczenie naszych pracowników pozwala na konsekwentne i sprawne doprowadzenie do uzyskania możliwie jak najwyższych kwot tytułem odszkodowania. Znamy dokładnie specyfikę tego rodzaju spraw, dzięki czemu klienci mogą liczyć na uzyskanie pożądanych efektów naszych działań. Pomagamy przejść przez cały proces, zaczynając od zgromadzenia potrzebnej dokumentacji i poddania jej selekcji. Większość klientów jest nieświadoma swoich praw i nie posiada wystarczającej wiedzy do tego, aby uzyskać należną im kwotę, w pełni rekompensującą powstałą szkodę. My, jako profesjonalni pełnomocnicy, pomożemy zanalizować sprawę, zebrać dokumenty, ustalić jakie świadczenia i w jakiej wysokości należą się poszkodowanemu. Dopełnimy wszelkich formalności i dopilnujemy terminów postępowania. Zajmujemy się formułowaniem roszczeń i prowadzeniem negocjacji z firmami ubezpieczeniowymi. Każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie, ale wszyscy klienci mogą liczyć na to, że upomnimy się o wszystkie należne poszkodowanemu świadczenia, które wnikają z tytułu wypadku w pracy. Nad wszystkim czuwa nasz wykwalifikowany zespół specjalistów, którzy reprezentują klientów na każdym etapie. Jesteśmy firmą wiarygodną, cieszącą się renomą i dobrymi opiniami.

Sprawdź, czy przysługuje Ci odszkodowanie za wypadek w pracy?

Czy każdy może liczyć na odszkodowanie za wypadek w pracy — kiedy przysługuje konkretnie? Okazuje się, że poszkodowani pracownicy są bardzo często wprowadzani w  tej kwestii w błąd. Chodzi przecież o to, aby ubezpieczyciel mógł nie wypłacać nierzadko bardzo wysokiego świadczenia albo przekazywać to o jak najmniejszej wartości. Pamiętaj, że jeśli uległeś wypadkowi nie tylko w pracy, ale również w drodze do miejsca wykonywania zawodowych obowiązków bądź w czasie powrotu do domu, przysługuje Ci odszkodowanie. Co istotne, na takie odszkodowanie za wypadek w pracy możesz liczyć nawet wtedy, kiedy nie podpisałeś umowy o pracę w formie pisemnej. Brak takiego dokumentu nie zwalnia pracodawcy do zachowania należytych warunków i bezpieczeństwa wszystkim obecnym na terenie prowadzonej przez niego działalności biznesowej. 

Ważną informacją jest także ta, która dotyczy uzyskania odszkodowania przez członków rodziny pracownika, który w efekcie wypadku w miejscu pracy stracił życie. Bliscy również mogą ubiegać się o takie świadczenie. 

Kto może ubiegać się o odszkodowanie po wypadku w pracy?

Wypadek w pracy zawsze przynosi szkody, a niejednokrotnie uniemożliwia dalszą pracę zarobkową. Pamiętaj jednak, że istnieją pewne okoliczności, w których możesz ubiegać się o odszkodowania za wypadek przy pracy oraz sytuacje, które takie świadczenie niestety wykluczają. 

Jeśli do wypadku w miejscu pracy doprowadziłeś umyślnie albo w trakcie tego zdarzenia byłeś pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, odszkodowanie może nie zostać Ci przyznane. Zgłoś się do naszych ekspertów, którzy dokonają analizy Twojej sytuacji i wskażą możliwości, dzięki którym uzyskasz świadczenie odszkodowawcze. 

Odszkodowanie za wypadek przy pracy — na jakie środki możesz liczyć?

Za wypadek w miejscu pracy odszkodowanie należy Ci się z prywatnej polisy oraz z ZUS. O ile w przypadku indywidualnego ubezpieczenia na życie wiele zależy od zapisów w umowie, tak odszkodowanie za wypadek w pracy z ZUS jest ustalone z góry. Otrzymasz równowartość 20% przeciętnego wynagrodzenia za każdy procent doznanego uszczerbku na zdrowiu bez względu na to, czy doznałeś stałego, czy długotrwałego uszczerbku na zdrowiu. 

Nasi specjaliści pomogą Ci uzyskać odszkodowanie zarówno z ZUS, jak i prywatnej polisy. 

Odszkodowanie za wypadek w pracy — przedawnienie

Poszkodowani nie zawsze mają wiedzę w zakresie przysługującego im odszkodowania za wypadek w miejscu pracy. Czy wiesz, że większość osób nie czyta umów polisy ubezpieczeniowej, nie mówiąc już o znajomości obowiązujących przepisów prawa, jakie wiążą się z odszkodowaniem z ZUS? Okazuje się, że wiele osób nie korzysta z dostępnych im przywilejów. Zazwyczaj poszkodowany ma 14 dni od czasu wystąpienia wypadku w pracy na złożenie niezbędnego wniosku oraz protokołu do towarzystwa ubezpieczeniowego. Dobrą informacją jest natomiast to, że termin zgłoszenia wypadku w miejscu pracy i możliwości starania się o należne odszkodowanie z ZUS w ogóle nie ulega przedawnieniu. 

Czy należy się odszkodowanie za wypadek w pracy bez umowy?

Osoby, które uległy wypadkowi w pracy, a nie zawarły ze swoim pracodawcą umowy w formie pisemnej, również mogą wystąpić o odszkodowanie. Fakt, że pracownik nie podpisał umowy, wcale nie oznacza, że pracodawca nie musi zadbać o należyte warunki w ramach wykonywania zawodowych obowiązków. 

Co więcej, poszkodowanemu w licznych przypadkach przysługuje nie tylko odszkodowanie za wypadek w pracy, zadośćuczynienie to kolejne możliwe świadczenie. Nie zwlekaj dłużej i zgłoś się do naszych ekspertów, którzy wesprą Cię w uzyskaniu należnych środków za doznanie uszczerbku na zdrowiu w wyniku wypadku przy pracy. 

Odszkodowanie za wypadek w drodze do pracy — dla kogo jest przewidziane?

Odszkodowanie może zostać wypłacone nie tylko za wypadek, który zaistniał w miejscu pracy, ale również za wypadek w drodze do pracy oraz za wypadek w czasie powrotu z pracy do domu. Skontaktuj się z naszymi specjalistami, aby uzyskać świadczenie, które będzie swoistą rekompensatą za doznane krzywdy i szkodę. 

Potrzebujesz Pomocy? Potrzebujesz nas!

Jak uzyskać dopłaty do odszkodowań: Kluczowe kroki i procedury
Zalety skorzystania z usług kancelarii specjalizującej się w uzyskiwaniu dopłat do odszkodowań
Sankcja kredytu darmowego — coraz więcej pozwów przeciwko bankom. Sprawdź czy możesz otrzymać zwrot?
Zaniżone odszkodowanie z OC — co zrobić?
Scroll to Top